Голова Жмеринської районної ради

7 скликання

МАЛЯРЧУК

Василь Григорович

 КАРТА РАЙОНУ докладніше

ДЕРЖАВНІ РЕСУРСИ


У РАЗІ НАЯВНОСТІ ЗАБОРГОВАНОСТІ У ФОП З ЄСВ, СТРАХОВИЙ СТАЖ, ЗА ВІДПРАЦЬОВАНИЙ ЧАС, НЕ БУДЕ ЗАРАХОВУВАТИСЬ.

 Із внесенням змін до законодавства про пенсійне забезпечення вагомого значення набув страховий стаж. Саме наявність необхідних років страхового стажу визначає право особи на пенсійне забезпечення.

            Пенсійна реформа передбачає підвищення необхідного стажу для виходу на пенсію. З січня 2018 року для виходу на пенсію у віці 60 років необхідно мати 25 років страхового стажу, відтак з кожним наступним роком додається 1 рік, і в 2028 році необхідний страховий стаж становитиме 35 років.

Страховий стаж  - це період, за який сплачувались внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, у розмірі не менше мінімального.

     Згідно із положеннями Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. №2464-VI платниками єдиного внеску є фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, що обрали спрощену систему оподаткування. Такі платники зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

       Для зарахування фізичним особам-підприємцям повного місяця до страхового стажу необхідно сплатити єдиний соціальний внесок у сумі, не меншій мінімального страхового внеску (на сьогодні це 918,06 грн.). Також слід подати річну звітність про нарахування єдиного внеску до органів ДФС.

          При цьому обов’язок сплати єдиного соціального внеску не залежить від факту отримання чи неотримання доходу від підприємницької діяльності.

    Також  слід  взяти  до  відома, що ФОП  звільняються  від  сплати  ЄСВ,               якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або  досягли віку,   встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»   від 09.07.2003 р.  № 1058-IV,  та отримують відповідно до закону пенсію або соцдопомогу (ч. 4 ст. 4 Закону про ЄСВ), а  період, за який наявна заборгованість з ЄСВ, не буде зараховуватись до страхового стажу до повного погашення боргу.

 

Начальник фінансово- економічного

відділу-головний бухгалтер  Т.Подзігун