Заступник голови Жмеринської районної ради

8 скликання

МУРАШКО

Віктор Миколайович

 КАРТА РАЙОНУ докладніше

ДЕРЖАВНІ РЕСУРСИ


Символіка району


Геральдика Жмеринського району затверджена рішенням 17 сесії 5 скликання від  24 вересня  2008 року "Про затвердження Положення про зміст, опис та порядок використання  символіки Жмеринського району Вінницької області".
 
Косий хрест уособлює розташування району на перехресті важливих транспортних шляхів. Троянди означають природні багатства, розвиток туристичної галузі, а вежі відображають історичну роль місцевих укріплених містечок, які захищали край від ворожих набігів. Сонце є символом життя й тепла, а також воно є елементом сучасного герба області й історичного Поділля та підкреслює приналежність району до цього регіону. Золотий (на прапорі – жовтий) колір і колоски на картуші характеризують сільськогосподарський профіль району, є символами щедрості й добробуту, а пурпурний – уособлює помірність та щедрість району.

Опис герба і прапора району

Жмеринський район

Район утворений 7 березня 1923 року.

Герб і прапор затверджено рішенням 17 сесії Жмеринської районної ради 5 скликання від 24 вересня 2008 р.

Герб Жмеринського району: у золотому полі тонкий пурпурний косий хрест, у верхньому та нижньому полях по червоній геральдичній троянді з золотою серединкою та зеленими листочками, у бічних полях – по червоній вежі, у центрі – синій щиток, в якому золоте усміхнене 16-променеве сонце.

Великий герб Жмеринського району: щит з гербом району вписано в декоративний картуш з золотими колосками внизу й увінчано золотою районною короною, його підтримують обабіч два леви, які є символом влади, сили, хоробрості, відваги і великодушності,  знизу йде синя стрічка з золотим написом «Жмеринський район».

Прапор Жмеринського району: прямокутне жовте полотнище, на якому пурпурний косий хрест (стійки завширшки в 1/6 ширини прапора), у центрі – синій щиток, в якому золоте усміхнене 16-променеве сонце (висота щитка рівна 1/ 2 ширини прапора).