Конфлікт інтересів: треба знати!
15 листопада у Вінницькій обласній раді відбувся тренінг «Конфлікт інтересів: треба знати!», який проводили представники Національного комітету запобігання корупції.
У тренінгу взяли участь керівництво та працівники виконавчого апарату обласної Ради, депутати і посадовці органів місцевого самоврядування Вінницької та Хмельницької областей. Зі Жмеринського району у семінарі прийняли участь заступник керівника виконавчого апарату районної ради з питань європейської інтеграції та зовнішніх зв’язків Рожок Н.В., керуюча справами виконавчого апарату районної ради Радіна О.О., заступник Браїлівського селищного голови Слободенюк Н.П.
Відкриваючи семінар, голова обласної Ради Анатолій Олійник зазначив, що сьогодні виникає багато питань у діючому законодавстві в частині конфлікту інтересів, тому тема нинішнього практичного семінару надзвичайно актуальна.
– Цей проект тут, щоб навчити нас переосмислити окремі підходи щодо спілкування з громадськістю, залучення громадян до активної позиції щодо обговорення та вирішення тих проблем, які є в територіальних громадах, – наголосив очільник найвищого самоврядного органу області. – І ті кроки, які здійснюються сьогодні керівництвом держави – парламентом, кабміном, Президентом, в боротьбі з корупцією – ми з ними запізнилися. Тому найближчим часом маємо показати своїм зацікавленим друзям, партнерам, що ми здатні з цією проблемою справитися. Ми маємо запровадити нові механізми і зрозуміти, що назад вороття немає, що сьогодні існують запобіжники, які такому явищу, як корупція, не дадуть нас знищити.
«Конфлікт інтересів: треба знати!» - це спільний проект Національного агентства з питань запобігання корупції та Програми розвитку ООН в Україні”.
Мета тренінгу - ознайомлення з вимогами законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції, а також впровадження стандартів доброчесності на основі розроблених НАЗК та ПРООН методичних матеріалів.
Вінниця стала першим містом, куди завітали представники НАЗК з лекцією щодо запобігання корупції. Загалом, в рамках проекту, який фінансується ООН в Україні, вони відвідають 15 міст держави.
- Ми побуваємо в 15-ти містах, але буде охоплена вся Україна, оскільки в міста, де будуть проводитися тренінги, приїжджатимуть державні службовці та депутати з сусідніх міст - так як сьогодні з Хмельницького до Вінниці, - сказав експерт програми розвитку про ООН в України Роберт Сіверс.
При написанні статті використані матеріали сайту Вінницькоі обласноі ради