Заступник голови Жмеринської районної ради

8 скликання

МУРАШКО

Віктор Миколайович

 КАРТА РАЙОНУ докладніше

ДЕРЖАВНІ РЕСУРСИ


Розширене засідання Ради відділу культури та туризму РДА

15 лютого в глядацькій залі районного будинку культури відбулось розширене засідання Ради відділу культури та туризму райдержадміністрації. У президії – начальник управління культури і туризму облдержадміністрації С.С.Городинський, перший заступник голови райдержадміністрації О.І.Монастирський, керівник виконавчого апарату районної ради О.О.Радіна, головний спеціаліст відділу культури і туризму Г.Ф.Луценко.

15/02/2017

Зі вступним словом виступив перший заступник голови райдержадміністрації Монастирський О.І. Зокрема, він зазначив, що минулий рік для культури району був дуже «врожайним». На потреби галузі пішло 6,5 млн. грн. Приведено в належний стан 41 заклад культури. На 4 тис. книг збільшився фонд бібліотек району. Колективи художньої самодіяльності отримали сценічні костюми, техніку. Кошти на це виділялися не тільки з районного бюджету, але й із бюджетів територіальних громад, за що Олександр Іванович подякував присутнім у залі сільським головам.

Про підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської роботи галузі культури Жмеринського району у 2016 році та завдання на 2017 рік доповів начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Рубан Ю.О.

У 2016 році на здійснення культурологічних функцій закладам культури району було спрямовано і використано 8 млн. 589тис. гривень. Від платних послуг надійшло 167 тис. гривень, проведено ремонтні роботи у 41 закладі культури на суму 6550 тис. грн., із них 3630 тис. грн. з місцевого бюджету 2920 тис. грн. позабюджетні кошти. На проведення культурно- мистецьких заходів було використано 97 тис. гривень бюджетних коштів.

Здійснюється доплата за вислугу років музейним і бібліотечним працівникам, які передбачені Законами України «Про бібліотеки та бібліотечну справу», «Про музеї та музейну справу» та частково клубним відповідно до Закону України «Про культуру».

У звітному році робота клубних установ була спрямована на подальший розвиток народної творчості, організацію дозвілля, збільшення платних послуг, виконання заходів Комплексної програми розвитку культури та духовного відродження. З цією метою закладами культури району проведено 7315 масових заходи, на яких були присутні 248571 глядачів.

Закладами культури району систематично проводяться культурно — масові заходи та мистецькі акції, що пропагують українську державність, державотворчі процеси.

Проведено низку заходів з патріотичною виховання підростаючого покоління — музичні зустрічі з композитором, бандуристом, кобзарем Віктором Пашником, рок-фестиваль «Україна у вогні» (благодійний збір коштів для бійців АТО), презентація книги Шевченка В. С. «Ой, Кармелюче, по світу ходиш», приуроченої 180-й річниці з дня смерті Устима Кармалюка — подільського месника, виготовлено листівки, сувеніри для учасників АТО та підопічних будинку пристарілих.

В районі працює 12 колективів із званням «народний» та 2 «зразковий». За звітній період колективи художньої самодіяльності району прийняли участь в 2 Всеукраїнських і 5 обласних фестивалях та конкурсах. В 2016 році проведено 184 виставки народно-прикладного мистецтва, відвідало виставки 18355 чоловік. Майстри народної творчості брали участь у 6 обласних виставках декоративно-прикладного і образотворчого мистецтва - «Різдвяне диво», «Шевченко в народному мистецтві», «Великодня писанка», «Народна іграшка», «Скарби Поділля», «68 виставка декоративно-прикладного мистецтва».

В бібліотеках району проведено 1381 масовий захід, відвідування на яких складає - 24252. Послугами бібліотек Жмеринського району скористалися 18937 користувачів (за СРК 18373). З них: 3402 - діти: 2188 - юнацтво; 3222 - молодь. Універсальний фонд бібліотек складає 379089 примірників; у т. ч. в сільських бібліотеках 346435 документовидача - 3751 16. В тому числі для дітей - 111696: для юнацтва - 54312: для молоді — 56296. Репертуар періодичних видань в цілому по району складає 310 примірників, назв — 96. На передплату витрачено З 1208 грн.

Заходи бібліотек, що формують культуру регіону, безумовно, розширили сферу впливу на користувачів та сприяли реалізації просвітницького аспекту її діяльності і були спрямовані на швидке реагування та зміни в суспільстві і місцевих громадах. Дещо переглянуті традиційні форми масової роботи, підходи до обслуговування запитів читачів, розширено спектр бібліотечних послуг. Різноманітними бібліотечним формами користувачі були проінформовані про актуальні події в Україні та світі, ювілейні та знаменні дати.

В музейних закладах району нараховується 4221 предметів основного фонду та 2661 допоміжного. За звітній період до музеїв надійшло 455 предметів основного фонду та 106 допоміжного. Протягом звітного року музеї відвідали 10392 чоловік, проведено 411 екскурсій, 49 виставок.

Цікаво були проведені культурно-масові заходи: «Писанка - символ нашого народу», «Спомин про дороге місце», заходи у рамках чотирнадцятого міжнародного фестивалю імені П. І. Чайковського і Н. Ф. фон Мекк, «Пам’яті великого художника».

Протягом 2016 року відремонтовано 27 пам’яток культурної спадщини на суму 107 тисяч гривень. Укладено із сільськими та селищною радами 128 охоронних договорів на збереження пам’яток. До Дня перемоги та визволення Жмеринщини біля пам’ятників загиблим воїнам - односельчанам проводяться мітинги та вшанування ветеранів війни. Традиційно біля пам’ятників загиблих воїнів другої світової війни, пам’ятників та пам’ятних знаків жертв голодомору та сталінських репресій, пам’ятника воїнів-афганців проводяться мітинги, вечори- реквієми, вечори пам’яті, покладання квітів.

В 2016 році дирекція кіновідеомережі і кіновідеопрокату спрямувала свою роботу на покращення кіновідеообслуговування населення міста, та села, удосконалення методів роботи на базі впровадження нових технологій показу фільмів у форматі 3D.

Доходи дирекції за 2016 рік складають 169 тис. грн.., в тому числі оренда (кінотеатра «Супутник» ) — 149,8 тис. грн., демонстрація кіно відеофільмів - 19,2 тис. грн. ( місто - 15,5 тис грн., село - 3,7 тиc.грн). Продемонстровано 186 сеансів, в тому числі дитячих – 109, Обслужено - 7428 глядачів, в тому числі дітей - 3682.

В 2016 році для забезпечення діяльності кіновідеомережі, поліпшення кіновідеообслуговування на селі, була видалена дотація з місцевого бюджету 20 тис. грн..

В районі діє Станіславчицька дитяча музична школа імені В.Ф.Циганюка, в якій навчається 70 учнів, працює 9 викладачів. Головним аспектом роботи Станіславчицької дитячої музичної школи є цілеспрямована робота педагога з учнем над освоєнням музичної мови, а саме - образного змісту і структурної будови творів, напрямків, стилів, жанрів. Учні школи взяли участь в обласних фестивалях «Камертон» та «Подільський зорепад».

15/02/2017

Із співдоповідями перед присутніми виступили директор центральної районної бібліотеки ім. Володимира Вовкодава Л.В.Шульган, художній керівник районного будинку культури Т.А.Скрима, директор Браїлівського музею П.І.Чайковського і Н.Ф. фон Мекк А.Л.Клекот, директор Станіславчицької музичної школи Т.К.Мухіна, директор кіновідеомережі та кінопрокату А.Є.Новаковська, директор Могилівського Будинку культури Л.Г.Марченко.

Начальник відділу молоді та спорту райдержадміністрації В.М.Марчук оголосив відновлення конкурсу «Жмеринщина має талант», конкурсу національно – патріотичної пісні «Сурми звитяги» і просив працівників культури району взяти в цьому активну участь. Запропонував також новий формат спілкування з глядачами: виїзні концерти в села, щоб і там люди змогли ознайомитися з молодими талантами району.

Браїлівський селищний голова В.Д.Резедент із болем говорив про стан музеїв П.І.Чайковського і Н.Ф. фон Мекк та В.О.Забаштанського, про проблеми з фінансуванням закладів культури, нерівність у зарплаті працівників різних галузей і недоробки в темі децентралізації. Просив присутнього тут С.С.Городинського підняти ці теми на загальнодержавному рівні.

  Станіслав Станіславович узяв підсумкове слово і був із колегами відвертий. Наголошував на тому, що реформувати галузь треба обов’язково, але не загубивши попередні здобутки, розповідав, які кроки робить у цьому напрямі Вінниччина, сказав, що у кадровому та фінансовому плані наш район на порядок вище багатьох інших. Останнє було приємно чути. Зрештою, сам факт приїзду на звіт очільника галузі на Жмеринщину, яку його попередники не відвідували більше двох десятків літ, багато про що говорить.

 15/02/2017