Звільнені від відбування покарання з випробуванням
Рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням приймається судом при призначенні покарання у виді виправних робіт, службового обмеження для військовослужбовців, обмеження волі, а також позбавлення волі на строк не більше п’яти років, враховуючи тяжкість злочину, особу винного та інші обставини справи.
У випадках, передбачених частинами першою, другою статті 75 Кримінального кодексу України, суд ухвалює рішення про звільнення засудженого від відбування призначеного покарання, якщо він протягом визначеного іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки.
Іспитовий строк встановлюється судом тривалістю від одного до трьох років, неповнолітнім – від одного до двох років.
Нагляд за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, протягом іспитового строку здійснюється уповноваженим органом з питань пробації за місцем проживання засудженого.
Із засудженими звільненими від відбування покарання з випробуванням уповноваженим органом з питань пробації проводиться соціально-виховна робота за індивідуальним планом з урахуванням оцінки ризиків повторного вчинення кримінальних правопорушень.
Звільнені від відбування покарання з випробуванням зобов’язані:
виконувати обов’язки, які покладені на них судом;
повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання;
з’являтись за викликом до зазначеного органу.
На звільненого від відбування покарання з випробуванням, на підставі частини 1 статті 76 Кримінального кодексу України, суд покладає основні обов’язки:
періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання.
Крім того, на підставі частини 2 статті 76 Кримінального кодексу України, на засудженого суд може покласти додаткові обов’язки.
У разі не виконання засудженим обов’язків, встановлених Законом та покладених на нього судом, систематичного вчинення правопорушень, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, уповноважений орган з питань пробації вносить до суду подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання.
Після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов’язки та не вчинив нового злочину, за поданням уповноваженого органу з питань пробації звільняється судом від призначеного йому покарання, нагляд припиняється і засуджений знімається з обліку в зазначеному органі.
Жмеринський міськрайонний відділ
філії Державної установи «Центр пробації»
у Вінницькій області